Gyomaedrődi Kis Bálint Általános Iskola - 5500 Gyomaendrőd - Fő út 181. | 
 
 
 
 
 
 
 
 
Üdvözöljük! Örülünk, hogy ellátogatott a honlapunkra. Reméljük, sok érdekességet, információt talál iskolánkról. Honlapunk megtekintése után kattintson a Fórumra. Véleményével segíti munkánkat. Köszönjük!
Alapítványunk bemutatása »
A Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola a Gyermekekért Alapítványát az iskola jogelődjének (2. Számú Általános Iskola) nevelőtestülete és szülői munkaközössége hozta létre a pedagógusbál bevételének felajánlásával 1997 decemberében.
Az alapítvány létrehozásának és működtetésének alapvető célja - az állami normatíva és a fenntartói támogatás mellett - olyan forráslehetőség biztosítása, mely a gyermek- és ifjúságügyet kiemelten kezeli, s olyan támogatásokat nyújt az iskola tanulói számára, melyek más forrásból nem, vagy csak kevésbé biztosítottak. Az alapítókat az motiválta, hogy az adott finanszírozási körülmények között nélkülözhetetlen látták egy olyan szervezet létrehozását, mely segíti az intézmény működését, a nevelő-oktató tevékenységet, a szabadidős programok megszervezését.
Egyre nagyobb súlyt kell fektetni a praktikus, mindennapi élethez nélkülözhetetlen tudnivalók felfedezésére, a kellően ösztönözött tanulásra, a közösségi magatartásra, a környezetvédelemre és az egészséges életmód megalapozására.
A gyermekek hatékony oktatása és nevelése csak a szülőkkel karöltve, velük együttműködve valósítható meg. Partneri viszonyban, pozitív szemlélettel, a szülőket és a gyermekeket egyaránt bevonva tanulhatják meg, hogyan dolgozzanak egymást segítve, a siker érdekében.

Az alapítvány célja:
• a Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola oktatásügyének támogatása az általános iskolai oktatás-nevelés intézményi feltételeinek javításával:
         - az intézmény tárgyi fejlesztése, taneszközök beszerzésének segítése
         - iskolaudvar rendezése
• a tehetséges tanulók támogatása, versenyeztetés támogatása – ezáltal a tehetséggondozás és a tehetség kibontakoztatásának elősegítése
• a jó tanulmányi- és közösségi munka jutalmazása
• a hátrányos helyzetű, nehéz anyagi körülmények között élő tanulóink segítése hátránykompenzálás, esélyteremtés
• szabadidős tevékenységek - tanulmányi kirándulás, erdei iskola, szakköri- és egyéb szabadidős tevékenységek - támogatása, ezáltal hasznos és kulturált időtöltésre nevelés
• az iskola nevelő-oktató munkájának segítése
• az oktatás anyagi- és technikai feltételeinek javítása
A fentiek mellett az alapítvány az intézmény pedagógusaival, illetve sportegyesületével szoros együttműködésben az alábbiakat is céljának, feladatának tekinti:
• a tanulók környezeti nevelésének támogatása
• az iskolások egészséges életmódra nevelésének, az intézmény sporttevékenységének fejlesztése
• az iskolai szabadidős programok, jeles napokhoz, ünnepekhez kapcsolódó rendezvények megvalósításának támogatása
• tanulmányi, sport, és kulturális versenyek, vetélkedők, pályázatok lebonyolításának segítése
• az intézményi innovációs tevékenység segítése.

Az alapítvány nyitott minden magyar és külföldi természetes jogi személy számára, akik egyetértenek céljaival, valamint azok megvalósítását pénzbeli vagy tárgyi adományokkal vagy bármilyen más módon segíteni kívánják.
Az alapítvány vagyonának felhasználásáról a kuratórium - az alapító okiratban foglalt szabályoknak megfelelően - dönt. Az alapítványi célokra az induló vagyon törzsvagyon feletti része, a törzsvagyon mindenkori hozadéka, a felajánlások, valamint az alapítványi vállalkozási tevékenység eredménye használható fel. A kuratórium az alapítvány vagyoni helyzete és bevételei ismeretében évente dönt az alapítvány céljainak végrehajtásához felhasználható pénzeszközök összegéről, felosztásuk módjáról.

A célok megvalósítása érdekében az alapítvány
- ösztöndíjat alapíthat
- pályázatokat hirdethet és díjazhat
- jutalmazhatja a kiemelkedő teljesítményt elérőket
- támogathat bármely tevékenységet, szervezetet, amely az alapítvány céljának megvalósítását elősegíti.

Az alapítvány működéséről, gazdálkodásáról a kuratórium évente beszámol, tevékenységének és gazdálkodásának legfontosabb adatait, szolgáltatásai igénybevétele módját, nyilvánosságra hozza.
Az alapítvány legfőbb testületi, irányító, döntéshozó és vagyonának kezelő szerve a 3 tagú kuratórium. A kuratórium tagjainak megbízása határozatlan időre szól.
A kuratórium jelenlegi tagjai egyben a szülői munkaközösség tagjai is. A kuratórium elnöke valamint a tagok, tevékenységüket díjazás nélkül látják el.
A kuratórium az alapító okiratban meghatározott céloknak megfelelően végzi tevékenységét. Szükség szerint, de legalább évente két ülést tart, melyen meghatározza a feladatokat és meghozza a szükséges intézkedéseket az eredményes végrehajtás érdekében.
Az alapítvány gazdálkodása, számvitele, ügyvitele, kötelezettségvállalása ellenőrzését a Felügyelő Bizottság végzi, mely három tagból áll, s mely tisztségeket szintén szülők látják el.
Az alapítványt a Békés Megyei Bíróság a 1998. január 26-án kelt Pk. 50.069/1997/3. sorszámú végzésével vette nyilvántartásba. Az alapítvány kuratóriuma rendszeres kapcsolatot tart a Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola vezetésével, pedagógusaival, kölcsönösen tájékoztatják egymást az aktuális feladatokról, gondokról, s közösen igyekszenek megoldásokat találni.

Az alapítvány bevételi forrása:
• szponzori támogatások
• SZJA 1%-ka
• hulladékgyűjtés bevétele
• alapítványi bál bevétele
• pályázaton nyert összegek
• kamatbevétel
• egyéb felajánlások

Az eddig eltelt időszakban a korlátozott anyagi lehetőségek erősen behatárolták az alapítvány lehetőségeit, de számos dologgal igyekszik megvalósítani az alapításkor kitűzött célokat.
Több éves hagyománya van a nyári szünidőben szervezett táboroztatásnak. Az általában egy hetes programot az intézmény pedagógusai, valamint az alapítvány vezetőségének tagjai szervezik és koordinálják. A résztvevő gyermekek létszáma minden évben változó, általában 30-50 fő között mozog. Az üdülés költségeihez az alapítvány minden évben jelentős összeggel járul hozzá. A program népszerű a szülők körében, hisz ezzel nemcsak segítséget nyújt a szünidei felügyelet megoldásában, hanem a szabadidő hasznos eltöltésére is megtanítja a gyerekeket.
Hosszú időn keresztül került megrendezésre az alapítványi bál, melyet az utóbbi években a szülői munkaközösség szervez ugyan, de az alapítvány támogatja, s melynek bevételét az iskolai környezet szépítésére fordítják. A rendezvények célja az is, hogy fehér asztal mellé ültessük a gyermekeink nevelésében érdekelt, vagy tenni tudó és akaró feleket.
Az alapítvány a Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola számos rendezvényét (jeles napokhoz kapcsolódó programokat, vetélkedőket, sport és kulturális versenyeket) segíti különféle díjak felajánlásával. Az intézménnyel szoros együttműködésben valósul meg az iskola névadójának tiszteletére rendezett programsorozat, a Kis Bálint Napok. Támogatja a Bálint-Valentin napokat, a ballagó diákokat, hozzájárul a tanulók nyelvvizsga, és tanulmányi versenyeinek költségeihez.
A szervezet minden tanév végén értékes ajándékokkal jutalmazza a tanulmányi, kulturális, sport, művészeti területen sikereket elérő, valamint a közösségi munkában élen járó diákokat.
A Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola Gyermekekért Alapítványa továbbra is eredményesen szeretné segíteni az iskolai nevelő-oktató munkát. A szervezet vezetősége igyekszik kihasználni minden pályázati lehetőséget, hogy segítő tevékenységük minél hatékonyabb legyen.

Tel./Fax: 66-386-006, 66-386-016 | Általános információ: igazgato@kisb-gyomae.sulinet.hu