Kis Bálint Napok
Kis Bálint Napok 2024. június 06.
Emlékünnepség
Hagyományainkhoz híven idén is megrendezésre került az iskolánk névadójáról elnevezett Kis Bálint Napok programsorozat. A rendezvény emlékünnepséggel kezdődött, az idei tanév mottójával: "Szívügyünk a tudás és a suli". Ágostonné Farkas Mária igazgatónő köszöntötte az egybegyűlteket, majd az irodalmi színpad és az énekkar közös műsora következett. A tanulás, a tudás, az ismeretek elsajátítása és felhasználása volt az ezt követő ünnepi beszéd legfontosabb gondolata, az iskola szeretetével összekapcsolva.
Az idei Kis Bálint-díjas pedagógus Gálné Juhos Éva tanárnő lett, aki évtizedek óta, még nyugdíjazás után is vállalta, vállalja a gyermekek oktatását, a biológia tantárgy tanítását, mindezt fáradhatatlanul, szívvel-lélekkel végezve. A tanulók közül Balaton Beatrix 8.b osztályos tanuló vehette át ezt a díjat. A Kis Bálint Iskola Kiváló Diákja Balázs Bence Dániel 8.a osztályos tanuló lett, míg a Kónya Márta tanárnő által alapított Ilona - Nefelejcs - díj Hunya Zente 8.a osztályos tanuló birtokába került.
A Gyomaendrőd jó tanuló, jó sportolója elismerést Toldi Balázs polgármester Weigert Virág 8.a osztályos diáknak adta át.
A Német Nemzetiségi Önkormányzat elismerését Braun Márton elnök nyújtotta át Kézi Róbert 8. a osztályos tanulónak. Halász István - díjban részesült Furka Dorka 7. a osztályos tanuló, kiemelkedő sporttevékenysége és eredményeiért.
Az év osztályközössége díját a 6. b osztály kapta meg, ez a közösség másodszor érdemelte ki ezt az elismerést, osztályfőnökük Cs. Nagy Balázs tanár úr. Az év diákja Nótári Jázmin 8. b osztályos tanuló, míg az év szülője Tóth Edit és Furkáné Wágner Erika lett.
Kereki Irén Diákönkormányzatot segítő pedagógus és iskolánk vezetői a "Darvas Tibor Illusztrációs Verseny" és a "Beranek Ottóné Szépíró Verseny" helyezettjeit jutalmazták.
Tankerületi elismerésben részesült kiemelkedő pedagógiai munkájáért Fekécsné Buza Erika, Gritta Diána, Izsó Gabriella és Tóthné Kele Ágnes pedagógusok.
Az emlékünnepséget rendhagyó óra követte. A felsős tanulóinknak Papp Attila és Roósz Péter tartott videókkal, fotókkal élménybeszámolót a Budapest-Bamako Rallyn való részvételükről. Nagyon színes, izgalmas előadás részesei lehettünk, különleges kalandokról hallhattunk egy számunkra egzotikus, erről az oldaláról ismeretlen kontinensről.
Az alsós diákok a Kiskondás című mesejátékot nézhették meg a művelődési házban. Az interaktív előadást a gyerekek nagyon élvezték.
A Kis Bálint Napok programsorozatának része volt felső tagozaton a "Társas délután". 5 helyszínen próbálhatták ki a gyerekek ügyességüket, erősíthették szociális készségeiket, és egyszerűen: jól érezhették magukat. Kártyajátékok (Solo, Uno, póker), Activity, Twister, sakk, labdás ügyességi játékok szerepeltek a kínálatban. Tanulóink jól érezték magukat, még kisebb házi bajnokságokat is rendeztek maguk között.
Alsó tagozaton az újrahasznosított anyagokból elkészített ruhákban való felvonulás volt délután. A negyedikes "diákigazgatók" által meghirdetett programra 15 alsós tanuló készített ruhákat újságpapírból, flakonokból, kupakokból, zacskóból, kukazsákból, buborékfóliából, szalagból mindenféle ötletes és újrahasznosított anyagból. A nézők pedig szavazhattak, hogy kinek ítélik a legötletesebb, legszebbnek járó első díjat.
Ezen a napon este új programot próbált ki iskolánk. Az Erzsébet ligetben bátorságpróbát rendeztünk tanulóinknak. Hat állomáson lehetett bizonyítani mindenkinek a rátermettségét, különböző, sötétben végzett ügyességi játékokkal. A feladatokat nehezítette, hogy sok esetben bekötött vagy csukott szemmel kellett a feladatokat végrehajtani. Késő éjszakába nyúlt a játék vége, óriási élményekkel térhetett haza mindenki.
Kis Bálint Napok 2024. június 07.
Diákközgyűléssel kezdődött a nap, ahol elfogadtuk a DÖK éves munkáját, és értékeltük a tanévet.
Az előző évektől kissé eltérően idén új keretek között folyt a hagyományos Kis Bálint próba a felsősöknél. A KiKapcsolók team vezetésével közösségépítéssel, csapatépítő játékokkal folytatódott a délelőtt. Hegedűs Éva és Fürj Erik már másodjára voltak vendégeink, most a felsős "kisbálintosokkal" eredtek egy eltűnt Kincses térkép nyomába. 10 állomáson keresztül kellett logikai feladatokat megoldani, cserébe egy-egy számkódot kaptak a csapatok, amellyel egy dobozt tudtak kinyitni. A dobozok puzzle darabokat rejtettek, amelyeket a végén egy teljes képpé összeállítva egy kódot kaptak a gyerekek. Ezután mehettek a széfekhez, amelybe a megfelelő kombinációt beütve kis ajándékokhoz juthattak a résztvevők. A játék öröme, az összetartozás élménye volt a legnagyobb jutalom, de a legügyesebb csapatokat tortával is meg tudtuk ajándékozni.
Az alsósoknál az osztályoknak, a nemzeti színű szalag átvétele után a Papp Zsigmond emlékházba vezetett az utuk, ahol az érdekes tárlatvezetés után néhány kérdésre kellett válaszolni a pecsét megszerzéséhez, majd tovább haladtak a Tudás kútjához, ahol betűs feladatok vártak rájuk. A következő hely a Sportcsarnok volt ahol megálltak és a város híres olimpikonjaira emlékeztek, majd egy akadálypályán mentek végig a gyermekpárok. A vízi színpadhoz érve egy képes madárfelismerő feladat vette igénybe a figyelmüket. Végül az utolsó állomáson a Református templom udvarán számolós, labirintusos feladattal várták a tanulókat a nyugdíjas tanító nénik. A feladatok teljesítése után a Hősök úti kopjafákat szalagozták meg, majd leadták a menetleveleket. Érdekes feladatok kovácsolták még szorosabbá az osztályközösségeket.
A délutáni osztályprodukciókat egy közös alsós éneklés előzte meg. Az udvaron a fák árnyékában megbújva önfeledt énekelhettük az ismert gyermekdalokat Ágika néni, Irénke néni és Gyula bácsi vezetésével, Marcsika néni és Évike néni is besegített a nótázásba.
Ez egy hangulatos délután volt, ahol a gyerekek énekelhettek, táncolhattak.
Fényképek:
- Emlékünnepség
- Élménybeszámoló
- Játékdélután
- Éjszakai bátorságpróba
- Diákközgyűlés
- Kis Bálint Próba
- Családi Délután
vissza
|