Gyomaendrődi Kis Bálint Általános Iskola - 5500 Gyomaendrőd - Fő út 181. | 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktív iskola
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

(M)ESEMÉNY, NÉPMESÉK A PEDAGÓGIA SZOLGÁLATÁBAN »

Bajzáth Mária mesepedagógus tartott előadást, amelyen a Kis Bálint Általános Iskola és a Százszorszép Óvoda pedagógusai is nagy érdeklődéssel vettek részt.
Bajzáth Mária az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végzett neveléstudományi bölcsészként. 1990 óta foglalkozik gyerekekkel, mesékkel és pedagógiával, tanárként és tanító néniként is szerzett diplomát, gyűjtött tapasztalatokat. Az elméleti felkészülés mellett a mindennapos gyakorlat alakította a módszert, amelyet néhány éve akkreditált képzésként tanít szerte az országban és országhatáron kívül. Előadásokat tart az ELTE TÓK, az ELTE PPK, az NYME Benedek Elek Pedagógia Karán, valamint különböző konferenciákon, bölcsődékben, óvodákban, iskolákban és könyvtárakban.
Budapesten vezeti a Népmesekincstár Mesepedagógia Műhelyt, amely az érdeklődő szülőknek és pedagógusoknak ad lehetőséget arra, hogy minél alaposabban elsajátíthassák a módszert, és mesékkel segíthessék a gyerekek fejlődését.
Huszonegy éve szervez mesetáborokat, amelyeknek mottója: "Minden gyerek mesehős."
A paloznaki Meseközpontnak megnyitása óta munkatársa, 2014 óta pedig szakmai vezetője.
A Népmesekincstár mesepedagógiai módszer lényege: rendszeresen ismétlődő mesemondás és mondókázás, a pedagógus közös játéka, tánca, éneklése a gyerekekkel, amely minden résztvevő számára élményt és örömforrást jelent. Fontos szerepet kap még a mozgás, a kézművesség, az alkotás, a párbeszéd minden formája, az érzékszervek, érzékelés fejlesztése; valamint a kapcsolatkeresés a minket körülölelő világgal, a négy elemmel: földdel, vízzel, tűzzel és levegővel. Ezek a tevékenységek a gyerekeket a mesék kapujához vezetik, amelyen belépve mindenki megtalálhatja a mese – számára érvényes – neki szóló üzenetét. A tevékenységek célja az is, hogy segítségükkel megismerjék önmagukat, felfedezzék az összefüggéseket a világban, képesek legyenek ebben a rendszerben önmagukat elhelyezni, kapcsolódni másokhoz, és megtalálják a saját helyüket.
Képzeljük el a foglalkozások egy-egy elemét gyöngyszemként, amelyet a mesék aranyfonalára fűzhetünk! Önmagában is tökéletes egészet alkot minden egyes, csillogó gyöngyszem, de kivételesen szerencsésnek érezhetjük magunkat, ha egy-egy alkalommal, a gyerekekkel közösen teljes gyöngysort sikerül alkotnunk. A cél tehát nem az, hogy időre szabott, kötelezően x elemű és y ideig tartó foglalkozástervet valósítsunk meg: emlékezetes, örömteli, felszabadult pillanatokat szeretnénk nyújtani. Arra törekedjünk, hogy minden gyerek jól érezze magát, és biztonságos körülmények között, örömmel hallgasson mesét, énekeljen, játsszon, alkosson. A mese és a játék sosem lehet kötelező!
Az előadást követően élvezetes, emlékezetes műhelyfoglalkozáson játszottunk, hallgattunk és mondtunk meséket tanítómesterünkkel közösen, aki személyiségével és meséivel egy 3 órás varázslatos utazásra juttatott el bennünket. Köszönjük, és meleg szívvel ajánljuk mindenki számára!

Fényképek az előadásról


  vissza  






Tel./Fax: 66-386-006, 66-386-016 | Általános információ: kisbalintiskola@gmail.com