IV. Várostörténeti vetélkedő és tehetséggondozó verseny az 1. és 2. évfolyamos diákoknak »
A Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda IV. alkalommal rendezi meg a Várostörténeti vetélkedőt, városunk valamennyi általános iskolás tanulója számára.
Az idei tanévben versenyünket a 30 éves Gyomaendrőd évfordulója és a tehetséggondozás határozta meg.
"Városunk gyerekszemmel" című tehetséggondozó versenyünket május 17-én tartottuk - intézményünk Hősök úti épületegységében - az első és második évfolyamos tanulók számára.
A megnyitón a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Óvoda, valamint a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda 48 tanulója, felkészítő pedagógusai valamint nyugdíjas tanítók hallhatták Ágostonné Farkas Mária, intézményvezető köszöntő szavait.
A verseny gyomai és endrődi népi játékok igen ízes és hangulatos bemutatásával kezdődött majd a tehetséges diákok egyéni megmérettetésével folytatódott. Ez alatt a Kis Bálintos diákok Hogy is volt? címmel négy nyugdíjas pedagógus - Alt Jánosné Terike néni, Tímár Sándorné Margitka néni, Dr. Lévai Mihályné Zsuzsa néni és Tóth Andrásné Magdika néni - oktatással, neveléssel kapcsolatos visszaemlékezését, élményeit hallhatták. A beszélgetést Kovácsné Szabó Mária tanító vezette le, aki a gyerekek kérdései alapján állította össze a témák sorrendjét. Sok érdekes dolgot tudhattunk meg a régi iskolai életről, taneszközökről, tantárgyakról, fegyelmezésről.
A tehetséggondozó verseny második részében véletlenszerű csoportalakítással 8 csapat mérhette össze tudását, hogy mennyire ismerik Gyomaendrőd történetét, jelenét és múltját. A csapatversenyben volt rejtvény, képösszerakás, rajzolás, dalgyűjtés és egy kis mozgás, ahol a Rózshegyis és Kis Bálintos diákok egyként összekovácsolódva, jókedvűen dolgoztak.
A zsűri elnöke, Dinyáné Bánfi Ibolya, a Városi könyvtár vezetője értékelte a tehetséggondozó verseny egyéni és csapversenyét. A díjakat - értékes könyvjutalmakat, labdákat - Ágostonné Farkas Mária intézményvezető adta át a diákoknak, akik valamennyien megkaphatták „A legjobb vagyok” kitűzőt és persze sok élménnyel, tudással gazdagodhattak.
A Tehetséggondozó verseny a nagyobb diákok megmérettetésével a Kis Bálint Napok keretén belül június 11-én délután folytatódik.
vissza
|