Iskolánk idegen nyelvi munkaközössége a Békés Megyei Humán Fejlesztési és Információs Központtal közösen, hospitálással egybekötött Módszertani Napot szervezett angol nyelvet oktató tanárok és tanítók részére.
A programot Fülöp Istvánné igazgatónő köszöntője után Várfi András polgármester úr nyitotta meg, aki a nyelvtanulás fontosságát, szükségszerűségét emelte ki.
Hrabovszki Mihály, a BMHUFIK munkatársa, az iskolánkban folyó innovatív munkát méltatta.
Mészárosné Stef Ilona az idegen nyelvi munkaközösségünk vezetője bemutatta iskolánkat, majd idegennyelv-tanítási koncepciónkat ismertette:
Pedagógiai munkánk középpontjában:
- tanulóink, egyéni adottságaihoz igazodó alapkészségek fejlesztése
és tárgyi tudásuk kialakítása;
- eredményes tanulási technikák megismertetése és alkalmazása;
- hátrányos helyzetű tanulóink felzárkóztatása;
- tehetségek felismerése, kibontakoztatása;
- kommunikációs- és viselkedéskultúra fejlesztése, közéletiségre
nevelés;
- egészség- és környezetkultúra fejlesztése áll.
Társadalmi és helyi elvárásoknak megfelelően:
- az alapkészségek fejlesztését előtérbe helyezve a magyar nyelv
és irodalom, valamint a matematika tantárgyakat magasabb
óraszámban oktatjuk;
- testnevelés tantárgy keretében bevezettük a moduláris
úszásoktatást;
- 1. évfolyamtól biztosítjuk választható tantárgyként az angol
nyelvoktatást csoportbontásban, hatékony módszertani elemekkel;
- 7. és 8. évfolyamokon bontott csoportban valósítjuk meg a német és
angol nyelvoktatást;
- nyelvvizsga-előkészítő, valamint középiskolai felvételi-előkészítő
foglalkozásokat szervezünk;
- nyelvoktatásunk színesítéseként lehetőséget kínálunk elsőseinknek
a német nyelv tanulására a Német Nemzetiségi Nyelvoktatási
Programunk keretében.
A körzetben elsők között vállaltuk fel a sajátos nevelési igényű tanulóink integrált ellátását, melyet eredményesen végzünk, megfelelő szakemberek bevonásával. Bekapcsolódtunk a képesség-kibontakoztató és integrációs felkészítés programjába, felvállalva a hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatását.
Bemutatta a munkaközösség nyelvtanítási koncepcióját, melynek középpontjában a nyelvi kommunikáció áll. Előadásában részletezte az első évfolyamon választható tantárgyként megjelenő angol nyelvtanítást, a 7-8. évfolyamon alkalmazott nyelvvizsga- előkészítő programot, valamint beszámolt a sikeres nyelvvizsga-eredményeinkről.
Ezután
Mészáros István az Oxford Tankönyvkiadó képviselője tankönyvbemutatót tartott, a Happy tankönyvcsaládra hívta fel a figyelmünket. Ezeket a könyveket eredményesen használjuk 1-6. évfolyamokon. Tájékoztatást nyújtott még olyan könyvekről is, amelyek egyaránt segítséget nyújtanak tanárnak, diáknak a nyelvvizsgára való felkészülésben.
Ezután következtek az angol nyelvi bemutató órák.
Koloh Judit szaktanító a második osztály tanulói közösségében a gyerekek eddigi nyelvi ismereteiről adott átfogó képet. Játékos, hangulatos órát láthattunk dalokkal, versekkel átszőve.
Orbán Orsolya szaktanár a negyedik osztályban mutatta be a diákok angol nyelvtudását. Ezen a szinten már komoly angol nyelvű beszélgetést hallottunk. A gyerekek kedvenc meséjüket is bemutatták.
Mészárosné Stef Ilona szaktanító és munkaközösség-vezető irányításával a hatodik osztályos diákok mindennapi szokásaikról, öltözködési kultúrájukról, iskolánk szimbólumairól, a helyesen eltöltött szabadidejükről, kedvenc sportolójukról beszélgettek angol nyelven. A csoport tanulói első osztályos koruktól tanulják a nyelvet.
A napi programot kollégáink mellett megtekintették a Rózsahegyi Kálmán, a Szent Gellért és Szarvas Város Általános Iskolái angol szakos tanárai, a helyi óvodák óvónői, valamint iskolánk pedagógusai.
A napot konzultációval zártuk, megbeszéltük a látottakat, a nyelvtanításban szerzett eddigi tapasztalatainkat.
Kis Bálint Általános Iskola Nevelőtestülete
vissza